Hedding Title 1

Hedding Title 2

Hedding Title 3

Hedding Title 4

Hedding Title 5
Hedding Title 6

Tipy a triky pro tvůj šatník

Opět jsem tu s článkem do rubriky módní tipy, který nebude tak úplně módním tipem, spíš se připojí k těm praktickým radám. Šatník přeci vlastní každá z nás, ať už větší či menší a zaslouží si, aby byl hezký.

Šatník přeci vlastní každá z nás, ať už větší či menší a zaslouží si, aby byl hezký, udržovaný a přehledný, protože oblečení je něco, co využíváme každý den. Proto bych se ráda podělila o pár triků a tipů, které jsou podle mě důležité nebo stojí za to je zmínit.

Co tedy z oblečení vyhodit? 

V šatníku by neměly být věci, které…

… ti nesedí – pokud se v něčem necítíš dobře, většinou to stejně ani nebudeš nosit. Navíc slečna, která si nepřipadá hezká a není jí v oblečení pohodlně? To není nic dobrého

… jsou ti malé – pořádně prober skříň a pryč s věcmi, které jsi nosila dříve. Neběduj nad tím, že jsi ztloustla a tak podobně a je jasné, že se měníme, rosteme, vyvíjíme se, přeci bys nechtěla nosit stejnou velikost v 10ti a 20ti letech. Taky přestaň s oblíbenou větou mnoha žen: „Nevyhodím to, zhubnu do toho!“ 99% žen do menší velikosti stejně nezhubne.

To jsou dvě hlavní kategorie věcí, které bys ve skříni vůbec neměla mít. Samozřejmě, je jich víc, ale zaměřila jsem se na to nejdůležitější.

Tip pro voňavý šatník

Pokud máš starší skříň, můžeš mít problém s tím, že oblečení ti z ní hezky nevoní, nebo prostě jen chceš, aby jsi měla ženskou a svěží šatnu? Tak jako tak – já si dozadu do skříně kupuju obyčejné tuhé mýdlo (jestli se nepletu, tak teď tam mám Dove), které dáš do rohu. Samozřejmě vybírej podle vůně, tu později ucítíš.

Také se prodávají různé pytlíčky s vanilkou, bylinkami aj. aroma, stačí si jen vybrat!

Jak oživit své oblečení?

Určitě to znáš – máš plno oblečení, ale zdá se ti to málo, někdy moc obyčejné a nanicovaté. Pokud takový pocit máš, zkus zapřemýšlet čím by se to dalo vylepšit. Jaké věcičky jsou pro takové úpravy nejlepší?

Pásky – ty nikdy nevyhazuj, zákaz! I obyčejnou jednobarevnou košili může oživit úzký pásek (ty jsou mimochodem stále v kurzu). Čím víc barevných a stylových variací v šatníku budeš mít, tím lépe.

Bižuterie – to není tak úplně součást šatníku, ale určitě bys doma měla nějakou mít. Hodí se k obyčejným, jednobarevným trikům, které považuješ za obyčejné. Já nejraději nakupuji naušnice a náhrdelníky v F&F, Gate (krásné ceny) a v Orsay (můj oblíbený obchod).

Nášivky – po internetu, nebo v galanteriích a hypermarketech si můžeš koupit speciální nášivky na trička, džínoviny i na spodní prádlo! Stojí jen pár korun a buď se nažehlují, to zvládneš i ty sama, nebo se našívají – s tím můžeš poprosit o pomoc maminku nebo najít šikovnou švadlenku v okolí. Fantazii se doopravdy meze nekladou a čím výraznější motiv, tím víc zaujmeš a budeš originální.

Flitry – má oblíbená věc. Stačí si koupit balíček flitrů a můžeš začít našívat. Můžou se dát jak na oblečení jako jsou trička, svetry, tuniky, ale i na kalhoty či boty. Já osobně už jsem si pár kousků oblečení vylepšila, takže mám doma např. černé bolerko, které jsem po obvodu obšila fialovými flitry. Navíc je to skvělý způsob jak se zaměstnat, když se nudíš – našívat!